fbpx

Lihatarbimisest.

Lihatarbimine on miski, mida oleme harjunud tegema juba varajasest east alates. See on tehtud meile nii mugavaks ja lihtsaks. Lihtne on haarata poest juba eeltöödeldud lihatoode, millest pole keeruline edasi söök valmistada. Retseptid, mida lihast valmistada on meil juba peas. Samuti on ka lihtne söögikohtadest tellida liha sisaldav roog, kuna neid valikuid on sageli oluliselt rohkem võrreldes taimsetega. Ka lasteaias ja koolis on tavapärane menüü liha sisaldav.
Lihatarbimine on meile harjumuspärane ja teisiti on keeruline, kuna ei ole veel piisavalt teadmisi ja kogemusi, samuti puudub ka harjumus teisiti toituda.

Pole jätkusuutlik. (1)

Anname sellele küsimusele vastuse. Asendame liha kaunviljadega.

Kõige puhtam ja lihtsam on asendada liha töötlemata kaunviljadega. Plantly-Me kaunviljad on lihaasendajaks. Lisaks on need ainukesed Eestis kasvatatud. Läätsed kui hakkliha asendaja. Läätsed sobivad tegelikult igasse retsepti võileivamäärdest kuni kastmeni. 0,5kg hakkliha asemel kasuta hoopis 0,5kg keedetud ja kurnatud läätsesid. Kikerherned kui linnuliha asendaja. Kikerherned sobivad ideaalselt värvi ja tekstuuri poolest linnuliha asendajaks kõigis retseptides. Kikerhernestel on väga palju erinevaid kasutusviise. Kasuta neid nii lihaasendajana või valmista lausa magustoite. Kikerhernejahu kui munaasendaja ja valguallikas. Kikerhernejahu kasuta taimse omletti valmistamiseks või lisa taimsetesse toitudesse, et tõsta nende valgusisaldust.

Pole jätkusuutlik. (2)
Pole jätkusuutlik.

Mis siis kui saame muuta valgutarbimise paremaks?

Mis siis kui me asendame nii sea, veise- kui linnuliha kõige puhtamal kujul alternatiiviga? Ja selleks ei peaks enam kasutama loomatööstust?

Pole jätkusuutlik. (3)

Lihtne vahetus, kuid suur mõju.

Liha asendamine kaunviljadega tähendab tervislikumalt toitumist ja elustiili, oma harjumuste muutmist. Loomatööstusele tähendab see killustumist. Keskkonnale tähendab see liikumist jätkusuutlikuma eluviisi poole, kuna taimse toidu tarbimine vähendab ökoloogilist mõju ja süsiniku jalajälge. Tule mugavustsoonist välja ja asenda liha taimsega. Liigme koos meile parema ning jätkusuutlikuma eluviisi poole.

SINU PARIM UUS HARJUMUS! (8)

v

At vero eos et accusamus et iusto odio dignissimos qui blanditiis praesentium voluptatum.

Reset Password